Planowany kalendarz zmian w szkołach do wakacji

Szanowni Rodzice,

przedstawiam Państwu planowany kalendarz zmian pracy szkoły w najbliższych tygodniach znajdujący się na stronie MEN. O wszystkich decyzjach z nim związanych będziemy Państwa na bieżąco informować.

W czasie pobytu dzieci w szkole obowiązują „Procedury bezpiecznego pobytu w Zespole Szkół w Starym Bosewie w trakcie trwania pandemii wywołanej wirusem sars-cov-2”, które znajdują się w załączniku poniżej. Bardzo proszę wszystkich rodziców o zapoznanie się z nimi i w momencie podjęcia decyzji o przysłaniu dziecka do szkoły, niezwłoczne złożenie podpisanych załączników: oświadczenia i deklaracji, najpóźniej w pierwszym dniu pobytu dziecka w szkole.

Dodatkowe informacje i wytyczne na stronie MEN:

/-/ Beata Rydzewska

Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bosewie

Planowany kalendarz zmian w szkołach w kolejnych tygodniach do wakacji

Od 25 maja br. przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymujemy obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Od 25 maja br. uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w tym specjalnych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów, w tym szczególnie z niepełnosprawnością. Apelujemy do samorządów, dyrektorów szkół, aby wesprzeć uczniów i w miarę potrzeb oraz możliwości zorganizować dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego indywidualne zajęcia.

Od 25 maja br. będą mogły ruszyć konsultacje szkolne dla absolwentów szkół, w tym specjalnych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego. Apelujemy do dyrektorów szkół oraz nauczycieli, aby zorganizować takie spotkania, jeśli pojawi się taka potrzeba. Zależy nam, aby szczególnie wesprzeć uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego i w miarę możliwości i potrzeb zorganizować dla nich konsultacje indywidualne.

Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły.

zs_bosewo@dlugosiodlo.pl